Заява Ліги за Революційну Партію (ЛРП, США), 8 жовтня 2001


Зупинити імперіалістичну війну в Афганістані!

7 жовтня найбільш багата і могутня країна у світі початку війну проти найбіднішої і найбільш спустошеної. Американський правлячий клас і його британський ланцюговий пес почали робити бомбові і ракетні удари по Афганістану з метою, як нам говорять, знищити військові зміцнення уряду Талібана і притулку Усами бін Ладена. Вся історія минулого демонструє нам, що під покриттям прицільних бомбардувань Вашингтон холоднокровно уб'є величезну кількість безневинних Афганців.

Бін Ладена вважають організатором кривавих терористичних нападів на Центр міжнародної торгівлі, що забрав 11 вересня життя багатьох тисяч людей, головним чином робітників. Талібан та бін Ладний - жахливі вороги людства, однак їхній опонент - американський імперіалізм далеко перевершив їх у масових вбивствах. Можна згадати знищення сотень тисяч цивільних жителів у невоєнних цілях протягом Другої світової війни, різанину мільйонів людей у Кореї і В'єтнаму в минулому. В теперішній час десятирічна війна, реалізована в бомбардуваннях і санкціях проти іракського народу, вбила ще сотні тисяч. Американський імперіалізм безпосередньо довів, що він є найбільшою терористичною силою на землі.

Дійсно, американський капіталістичний клас несе виняткову відповідальність за існування як бін Ладена, так і Талібана. Вони були зроблені в США. Вони були навчені, профінансовані і збройні ЦРУ, коли їхній кривавий характер задовольняв американські імперіалістичні проекти. (Бін Ладен був одним з головних організаторів підготовленого ЦРУ заколоту проти націоналістичного режиму в Афганістану, підтримуваного російськими сталіністами).

Таким чином, капіталістичний імперіалізм прирікає на бідність, експлуатацію й утиск мільярди людей в усьому світі. Злочинні терористи експлуатують маси, що киплять ненавистю до імперіалізму, для одержання підтримки і реалізації їх правих клерикально-капіталістичних.

ІМПЕРІАЛІСТИЧНИЙ НАПАД

Повстання пригноблених мас Афганістану, що скинули б Талібан, було би приводом для свята. Але якщо імперіалізм загрожує бін Ладену і Талібану, це не несе ніяких вигод для людства. Одна група монстрів буде замінена іншою, що у даний момент викликає більше симпатій імперіалізму. Тепер імперіалісти озброюють і підтримують так званий Північний Союз, групу військових лордів, убивць, наркокур’єрів, злодіїв, ґвалтівників і фундаменталістів, чий терор, у першу чергу, дозволив Талібану взяти владу. Їхній сказ так дестабілізував країну після того, як вони змусили росіян виїхати, що американські правителі відвернулися від цих елементів і допомогли іншим - шибеникам з Талібану захопити владу.

Цілком можливо, що Північний Союз, що зараз підтримується США, виробить наступну групу терористів, які можуть завдати удару на чи сході на заході. Така потолоч людства - це краще рішення, що Буш і Блер може запропонувати як рішення. Це знову доводить, що імперіалізм пропонує тільки ескалацію терору для робітників усього світу, включаючи Сполучені Штати.

Імперіалісти прагнуть знову установити афганський уряд, що вони зможуть підкупити, щоб захистити трубопроводи, які вони прагнуть побудувати для одержання прибутків від транспортування нафти і газу з екс-радянських Центральноазіатських країн. Але їх набагато більш важлива мета полягає, як завжди, коли вони ведуть війну проти маленьких і слабких країн, в тому, щоб залякувати маси, переконувати їх у тім, що не мається ніякої альтернативи пасивному прийняттю домінування імперіалізму. Головний ворог американського правлячого класу - не Талібан чи бін Ладен, але масова боротьба робітників та пригноблених усього світу. Завдання Буша полягає в тому, щоб використовувати напади на Центр міжнародної торгівлі і Пентагон як прикриття для придушення повсюдної масової боротьби.

Афганістан не буде єдиною метою. Американські посадові особи говорять про масивній, довгостроковій війні і відкрито обговорюють можливе поновлення війни в Іраку, щоб вигнати, нарешті, Саддама Хуссейна. Вашингтонська лінія спрямована на те, щоб змусити уряди у мусульманському світі витягнутися в струнку. Американський імперіалізм підсилює інтереси американських корпорацій в усьому світі не тільки за допомогою своєї військової машини, але також шляхом підтримки дружніх їм диктатур. Це сама кривава імперія в історії.

Вашингтона справедливо ненавидять в усьому світі через домінування експлуатації, утиску і терору. Це особливо відчувається в арабському світі через захист США ізраїльського тероризму, що використовує, зокрема, колоніальних поселенців проти палестинського народу. Так звані помірні арабські уряди дійсно залежать від американської влади, керуючи масами, глибоко розгніваними гнобленням палестинців, а також власними утисками. Ці режими можуть зберігати владу тільки балансуючи між гнівом їхніх мас і їх потреб підпорядкування США. Тепер на них здійснюється тиск, щоб вони підтримали американський імперіалізм. Білий дім дає їм можливість зручної пропаганди того, що напади здійснюються не проти афганського народу чи ісламу у надії, що це допоможе охоронити ці місцеві режими від повстання.

КАПІТАЛІСТИ ПРИЦІЛЮЮТЬСЯ У РОБІТНИКІВ ВДОМА

Робітники в США, як і робітники за кордоном - також мети війни Буша. Під прикриттям ультра-патріотичної кампанії за єдність народу, спонукаючись політичними діячами і засобами масової інформації, капіталісти відновляють свої атаки на робітничий клас США. Зокрема, ця однобічна і прихована класова війна ведеться проти кольорових робітників і робітників-іммігрантів. Але всі секції робітничого класу перебувають під загрозою під прикриттям патріотичної єдності. Як можуть підтвердити чорношкірі в Цінцінати, патріотизм вже використовується для приборкання протестів проти расистського поліцейського терору.

Терористичний напад використовується для пояснення причин росту економічної рецесії та безробіття. Фактично терористичні атаки тільки прискорили спад, що вже мав місце. Фонди Соціального забезпечення скорочуються, у той час як податки на прибуток для багатих знижуються. Поглиблюючийся спад у США вже викликав серйозний опір робітників. Тепер, як у випадку зі страйком урядових робітників у Міннесоті, такі дії зображують як непатріотичні, у той час як боси продовжують одержувати прибутки.

Політичні діячі правлячого класу вже працюють над скороченням прав іммігрантів. Система, що жадає експлуатації низькооплачуваних робітників, має потребу в робочій силі іммігрантів. Оскільки спад поглиблюється, під прикриттям захисту батьківщини вони вже вживають заходів, щоб підірвати навіть елементарні права робітників-іммігрантів.

Існуюча манія безпеки, націлена нібито на приборкання терористів, забезпечує зручне прикриття для нападів на цивільні волі і право на приватне життя. І подібно минулим так званим законам проти організованої злочинності, нові анти-терористичні міри неминуче будуть використовуватися, зокрема, для подальшого підриву прав профспілок.

Після того, як Центр міжнародної торгівлі був зруйнований, профспілкові й непрофспілкові робітники героїчно протягом довгих днів розгрібали сміття для порятунку жертв. Гірким іронічним контрастом цьому були накрохмалені, добре одягнені капіталісти, що радуються повторному відкриттю нью-йоркської фондової біржі, що негайно девальвувала практично всі галузі промисловості. Таким чином, вони гарантували втрату робочих місць для сотень тисяч робітників. Буш і компанія використовували патріотичний запал, щоб влити мільйони податкових доларів для порятунку авіаційної промисловості, у той час як авіалінії готуються до звільнення більш ніж 100 000 робітників. Вашингтон кидає податкові гроші в сміховинну систему протиракетної оборони, що нікого не захистить від терору, крім капіталістів, зайнятих у військовому бізнесі, що боявся скорочення прибутків.

Ще більш іронічним є той виродливий факт, що, у той час як податкові долари направляються в гаманці багатих босів, що стосується грошей для допомоги жертвам терору, рятувальникам і родинам потерпілих, що править клас просить про благодійні пожертвування! І звичайно, переважна більшість відгуків приходить від самих робітників.

Правлячий клас ще раз довів, що буде використовувати терор і терористів для обслуговування власних інтересів. Він буде також використовувати війну з тероризмом, щоб атакувати робітників вдома й жадати збільшення підпорядкування мас за кордоном. Єдиний клас, категорично налаштований проти тероризму - світовий робітничий клас. Але ненависть американських робітників через різанину їхніх братів і сестер повинна бути націлена не на народи Близькосхідної та Центральної Азії, а на нашого загального ворога, імперіалістичний клас, що експлуатує і гнітить, як їх, так і нас.

Зрозуміло, що безпосередньо відповідальними за напади є самі терористи. Але Джордж В. Буш та інші покидьки, що керують Америкою, сердиті з причин, що відрізняються від причин гніву робітничого класу. Хтось образив їх - їхня позиція самого могутнього й безжалісного терориста була оскаржена! Нью-Йорк відчув те, що жителі Багдада, Белграда та інших місць відчували в значно більшому масштабі через дії американської вояччини. Зараз маси за кордоном тільки починають одержувати криваві відповіді, що затьмарять минулі злодіяння й продемонструють, хто має єдине, “богом дане право” на масові вбивства на цій планеті. Терор править світом, і Буш прояснить, хто збирається його здійснювати.

ПОМИЛКОВІ ВІДПОВІДІ ЛІВИХ

В ідеології так званого антивоєнного руху зараз домінує пацифізм. Але пацифізм ніяким чином не є відповіддю на збройні конфлікти, неминуче створювані капіталізмом. При цьому пацифізм не забезпечує відповіді на законний гнів американських робітників. Пацифізм - привілей високопоставлених дурнів.

Американські робітники повинні усвідомити, ким насправді є їхні найлютіші вороги, і приєднатися до робітників за кордоном у боротьбі за перетворення нинішньої війни у війну проти імперіалістів.

Ліві пацифісти прагнуть уникнути будь-якої думки про масову боротьбу проти тих сил, що жорстоко керують світом. У той же час вони знають, що їм необхідно якимсь чином запропонувати відповідь американським робітником, що бажають привести терористів до правосуддя. Тому вони пропагують ідею про деякий незалежний Міжнародний трибунал над терористами як альтернативу воєнним діям США. Але не існує такого незалежного трибуналу, і ніколи не буде існувати. Такі вимоги тільки створюють ілюзії про можливість перемоги мас за допомогою правосуддя, без боротьби проти імперіалізму, і досягнення цієї перемоги мирним шляхом.

Такі манілівські ілюзії - перешкода розвитку масового руху проти американського імперіалізму, тому вони є порожнім звуком для більшості робітників, що хоч мало-мало знайомі із Системою. Ці ілюзії стають ще великою перешкодою, коли міддл-класові ліві наполягають на них як на передумові для єдності дій, прагнучи запобігти те, щоб протести пішли далі передбачених пацифістських меж.

Необхідні масові дії проти імперіалістичних нападів, в яких усі, хто згоден виступити проти американських нападів, можуть об’єднуватися в боротьбі. У процесі цих дій, ми, революційні соціалісти, будемо пояснювати, що єдиним вирішенням проти імперіалізму і кривавого тероризму є робітники світу, що нарешті вирішили, що капіталістична система, що розпалює всі ці жахи, повинна бути знищена.

РОБІТНИЧА РЕВОЛЮЦІЯ - ЄДИНЕ РІШЕННЯ!

За останні роки світового робітничого клас повільно, але впевнено повертається до прийняття своєї революційної місії. Класові бої спалахували в різних країнах Азії, Африки та Латинської Америки, показуючи шлях іншої частини світу. Незабаром вони почнуть знову в нових обставинах. Застереження, зараз широке приписуване Бушу перед війною, свідчить про те, що правителі налякані визнанням цієї небезпеки. Озброєна стратегією повалення капіталізму, ця боротьба пропонує шлях виходу з нинішніх жахів.

Єдиний спосіб привести тероризм до кінця полягає в тому, щоб усунути причини, що приводять до тероризму знову і знову. Ніяка капіталістична влада не буде за власної волі припиняти експлуатувати і поневолювати робітників скрізь, де тільки може. Імперіалізм - це не тільки політика, це - природа краху капіталістичної системи. Єдиний шлях з кошмарного росту кризи імперіалізму і його економічного спаду полягає в соціалістичній революції, очолюваної робітничим класом. Капіталізм своїм власним звірячим способом побудував міжнародну економіку, що є здатною до створення достатку для всіх людей у світі. Система, орієнтована на одержання прибутку як така, є єдиним бар'єром до якісного виробництва усього, у чому бідують люди для житла, одягу і їжі.

Боротьба за скинення імперіалізму і побудову нового безкласового суспільства миру, достатку і волі вимагає керівництва інтернаціоналістичної революційної партії, очолюваної найбільш класово-свідомими робітниками світу. Ми, Ліга за Революційну Партію в Сполучених Штатах (ЛРП), боремося пліч-о-пліч з нашими товаришами за кордоном у Комуністичній Організації за Четвертий Інтернаціонал (КОЧІ) для відтворення світової партії соціалістичної революції і її національних секцій у кожній країні.

Як справжні комуністи й інтернаціоналісти, ми не приховуємо наші погляди. Знаючи, що імперіалізм є найбільшим ворогом робітничу клас, ми коштуємо за поразку американського імперіалізму в його поточній війні проти афганського народу. Ми стоїмо за захист Близькосхідних та Центральноазіатських мас від нападів. Ми будемо робити все можливе для захисту робітників вдома і за кордоном проти нападів, здійснюваних проти них американським правлячим класом - нашим головним ворогом і головним ворогом робітників скрізь. Ми будемо робити все можливе для боротьби з патріотичним чадом, розпалюваним зараз Сполученими Штатами, і ми будемо прагнути перетворити війну імперіалістичну у війну робітничого клас. Ми упевнені в справедливості цього, з огляду на факт безупинної війни, що капітал веде проти найманої праці, робітники незабаром побачать ціну фальшивої єдності. Патріотизм звичайно живе недовго. Ми будемо йти проти плину, як ми це робили й у минулому. Ми будемо робити все можливе, щоб підсилити боротьбу за відновлення Четвертого Інтернаціоналу - надії людства в ці критичні часи.

Геть імперіалістичний напад на Афганістан!
Робітники і пригноблені усього світу - об’єднуйтеся!
Головний ворог - наш власний правлячий клас!
Геть американський імперіалізм!
Захистити арабський народ від расистського нападу!
Соціалістична революція - єдине рішення!
За побудову революційної партії робітничого клас!
За відновлення Четвертого Інтернаціоналу!

КОЧІ по-українському | КОЧІ по-російському | КОЧІ по-англійському | Пишіть до нас